IAMMC conferentie 'Material Matters'
Van 10 tot 13 september 2025 gaat de eerste internationale conferentie voor medisch erfgoed van het IAMMC (International Association for Medical Museums and Collections) door in Ingolstadt.
Met de titel 'Material Matters' richt de conferentie zich op de kracht en de behoeften die een uniek object kan uitoefenen in medische musea en collecties. Hoe kan een object dienen als uitgangspunt en bron voor specifiek onderzoek, onderwijs en outreach? Wat zijn de uitdagingen en kansen van de materiƫle eigenschappen ervan? En hoe opent ons "zorgwerk" in musea en collecties nieuwe benaderingen voor het begrijpen van het object zelf?
Daarnaast dient de huidige tijdelijke tentoonstelling van het DMMI "Heart of the Matter. Human specimens in the museum" als focus voor de gevoelige objectgroep van menselijke resten, met de specifieke behoeften en uitdagingen die daarmee gepaard gaan. Het roept de vraag op hoe we met deze items in een openbare tentoonstelling in het museum moeten omgaan.
Om de bovengenoemde onderwerpen te verkennen, wordt er een internationale en interdisciplinaire conferentie gehouden door het Deutsches Medizinhistorisches Museum (DMMI) in Ingolstadt, Duitsland, van 10 tot 13 september 2025. Met de conferentie wil het IAMMC museumprofessionals, wetenschappers, studenten en onafhankelijke verzamelaars samenbrengen en een uitwisseling rond medische objecten stimuleren. Meer info vind je op de website van de organisatie.
De call for papers voor deze conferentie staat nog open.