Kant voor de pausen - expo in het Kantcentrum
Fijnmazig, sierlijk kant dat door vlijtige vingers werd geklost: het blijft tot de verbeelding spreken. Al hoefde de clerus in het 18de eeuwse Vaticaan geen fantasie te gebruiken om te weten welk Vlaams kant men zou bestellen. Hoe de handel tussen Vlaanderen en het Vaticaan er rond 1700 er precies uitzag, kom je te weten in tentoonstelling 'Kant voor de pausen', maar we lichten al een tipje van de sluier: ook 300 jaar geleden werden al staaltjes bezorgd om het de clericale klant makkelijker te maken om de juiste keuzes te nemen.
In het Kantcentrum wordt dat zichtbaar gemaakt aan de hand van een tiental handgeschreven katernen uit het archief van de Apostolische Kamer van de pauselijke Staat. Ze documenteren de aankoop van kant en geven ze een boeiende inkijk in het leven en de smaak van het toenmalige Vaticaan. Ze illustreren ook het belang en de impact in die tijd van de internationale kanthandel vanuit Vlaanderen naar de adellijke en kerkelijke hoven in Europa. Denk aan linnengoed dat bedoeld is voor kerkelijke ceremonies, maar even goed gaat het om zakdoeken en kussenslopen voor pauselijk gebruik. De expo is alvast een sterk staaltje van Vlaams-Vaticaanse samenwerking!
'Kant voor de pausen' is van maandag tot zaterdag te bezoeken van 10u tot 16u30. Voor verdere informatie of afspraak voor geleidbezoek graag contact via conservator Rudy De Nolf – info@kantcentrum.eu
Tickets:
€8 standaardtarief
€6 voor 65+
Bruggelingen en Museumpashouders gratis.