Ontmoetingsdag rond computers.
- Oproep
Computerverhalen
Volgend jaar pakt het Industriemuseum uit met een nieuwe tijdelijke expo over computers waarin de informatietechnologie van verleden, heden - en ook toekomst? - wordt belicht.
Daarom lanceerde het museum een oproep: heb jij wel wat te vertellen over de opkomst en doorbraak van computers en digitale technologie van 1950 tot 2000? Noteer dan zeker 16 november in je agenda voor een gezellige namiddag waarin uitwisseling centraal staat! Om 14u wordt de aftrap gegeven, partners, kinderen of kleinkinderen zijn zeker ook welkom!
Van softwareontwikkelaar tot bedrijfsinformaticus
Iedereen die iets kan vertellen over de snelle opmars van computers sinds het midden van de 20e eeuw. Van werknemer tot bedrijfsleider, van softwareontwikkelaar tot bedrijfsinformaticus. Van groot bedrijf tot kleine specialist. Had jij de eerste computerwinkel in jouw gemeente? Werkte je aan de automatisering van je bedrijf of bracht je de pc’s binnen in jouw dienst? Was je al met AI bezig nog voor het zo’n buzzword was? Dan is het Industriemuseum geïnteresseerd in jouw verhaal!
Getuigenissen gezocht
Omdat papieren archieven niet alles blootgeven en er weinig bewaard is gebleven in de museumcollecties, zijn we op zoek naar getuigen die hun verhalen of weetjes met ons willen delen. Wie weet heb je ook foto’s, filmpjes (digitaal, breng gerust een USB-stick mee) of documenten (reclames, productcatalogi,…) die interessant kunnen zijn voor de museumcollectie? Zo maken we samen het museumverhaal en bewaren we een belangrijk stuk geschiedenis voor toekomstige generaties.
Je kan het volledige programma hier terugvinden.
Kan je er niet bij zijn, maar wil je alsnog je verhaal delen?